Idea kidsartkids

Sztuka też jest dla dzieci!

A dobrze wychować dziecko… to prawdziwa sztuka.

Dzieci są wyjątkowe, bo mają fantastyczną wyobraźnię. Ale o tę wyobraźnię warto odpowiednio zadbać. Bo łatwo przespać moment, gdy dzieci interesują się praktycznie wszystkim dookoła, gdy ze wszystkiego potrafią stworzyć cuda i niewyobrażalne historie.

Jako rodzice możemy jak najlepiej wykorzystać ten czas, pokazując dziecku nowe zabawy i aktywności, które sprytnie „przemycą” naukę w formie artystycznych aktywności. Bo przecież nauka jest najfajniejsza, gdy... nie wiesz, że to nauka. :)

Co to da
twojemu dziecku?

Rozwój artystyczny dzieci to bardzo ważna sprawa – kształtuje wrażliwość, kreatywność i umiejętność abstrakcyjnego myślenia. Im więcej obszarów z zakresu sztuki pozna Twoje dziecko, tym szersze mogą być jego zainteresowania w przyszłości.

Malowanie, rysowanie, wycinanie i inne tego typu działania artystyczne krok po kroku uwrażliwiają maluchy na kulturę i innych ludzi. A przede wszystkim to wspaniały pomysł na wspólne spędzanie czasu!

Edukacja artystyczna to nie tylko malowanie, rysowanie czy wycinanie – to wszelkie działania, które mogą uwrażliwiać dzieci na kulturę i innych ludzi. A przede wszystkim to wspaniały pomysł na wspólne spędzanie czasu!

Co tu znajdziecie?

Pomysły na wspólne kreatywne zabawy, przedstawione w przystępny dla dziecka sposób interaktywne historie znanych artystów, plastyczne inspiracje i wiele innych przydatnych rozwojowi dziecka aktywności.

Wydrukujcie gotowe szablony lub stwórzcie coś od początku sami dzięki inspiracjom, których z czasem będzie coraz więcej.

Bierzcie udział w konkursach i wygrywajcie atrakcyjne nagrody dla całej rodziny!

I regularnie odwiedzajcie kidsARTkids, by sprawdzić, co jeszcze nowego możecie wspólnie zmalować! :)

Dlaczego?


kidsARTkids to inicjatywa marki Coccodrillo.

Dbamy nie tylko o to, by Twojemu dziecku było ciepło zimą i wygodnie latem.

Po prostu – troszczymy się o dzieci i ich rozwój, bo zależy nam na nich.

Jeśli Tobie też, cieszymy się, mogąc Cię tu gościć. :)

grafika dekoracyjna stopkę strony